Czy osoby kierujące spółką, niezależnie od podejmowanych w ramach spółki decyzji, nie muszą się nigdy obawiać sięgnięcia do ich aktywów przez wierzycieli spółki?
Read MorePrzygotowaliśmy dla Państwa praktyczny schemat ukazujący ważne daty prawno-podatkowe dla spółek z o.o.
Read MoreWiele miejsc typu restauracje, kawiarnie, zakłady fryzjerskie, kluby czy baseny próbuje wyłączyć swoją odpowiedzialność za rzeczy pozostawione przez klientów w lokalu poprzez umieszczenie stosownego ostrzeżenia na ścianach lokalu bądź w regulaminach świadczenia usług. Czy jest to skuteczne?
Read MoreWejście w życie Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, inaczej RODO od 25 maja 2018 r. wiązało się z szeregiem następstw dla całego ekosystemu publiczno-gospodarczego w Polsce. Zresztą zainicjowany proces doprowadzania procesów przetwarzania firm do zgodności z regulacją dalej trwa, i trudno dziś określić jego stopień zaawansowania.
Read MoreNastąpi kolejne opóźnienie w wprowadzeniu tej nowej instytucji kodeksu spółek handlowych. O prostej spółce akcyjnej (PSA) pisałem ostatnio w marcu - wtedy przesunięto datę wprowadzenia PSA na 1 marca 2021 r. Nowa data wprowadzenia PSA to 1 lipca 2021 r.
Read MoreW związku ze zmianami w zakresie podatku CIT, które dotknąć mają spółki komandytowe w 2021 r. wielu przedsiębiorców zastanawia się nad zmianą formy prawnej swojej działalności.
Read MoreO tym jak ważna jest rejestracja znaku towarowego przekonał się Polak, który 18 listopada 2020 roku wygrał spór z LG Electronics o znak towarowy k7.
Read MoreSpółki akcyjne obowiązane są do zawarcia umowy o prowadzenie rejestru akcjonariuszy (bądź umowy o rejestrację akcji w depozycie papierów wartościowych) przed pierwszym wezwaniem akcjonariuszy do złożenia dokumentów akcji w spółce, na dokonanie którego termin mija 30 września 2020 r.
Read MoreWielu przedsiębiorców, przed założeniem własnej działalności gospodarczej, stoi przed dylematem w jakiej formie ową działalność poprowadzić. W niniejszym wpisie skupimy się na zaletach spółki komandytowej jako formie prowadzenia działalności gospodarczej.
Read MoreW niniejszym wpisie przedstawione zostaną środki, które zabezpieczają konsumentów korzystających z usług organizatora imprez turystycznych w razie jego niewypłacalności. Poniższe instrumenty dotyczą odzyskiwania należności na etapie przedsądowym i przez doktrynę dzielone są na dwa filary.
Read MoreW ostatnim tygodniu polski rynek finansowy obiegła informacja o zatrzymaniu członków zarządu spółki Metropolitan Investment. Prezesom zarzuca się stworzenie piramidy finansowej w skutek działania, której stratę ponieść miało ponad 1400 inwestorów na kwotę ponad 200 milinów złotych.
Read MoreTSUE po raz kolejny staje po stronie kredytobiorców – czyli dlaczego Sąd powinien być „adwokatem” konsumenta
Read More